Crash


Arabam ile evime doğru gitmekteyim , yorgunluktan çalan müziklerin bile önemi kalmamış artık , düşüncelerle boğuşuyorum beynim de , tam o sırada ilerlediğim şeridin sıkıştığını görüyorum ve boş şerit olan orta şeride geçiyorum .. Geçtiğim anda önümdeki aracın ani freni sayesinde , arkadan önümdeki araca çarpıyorum.. Önümdeki araç neden birden durdu , nasıl önünde kimse yokken durdu bilmiyorum..Ben sadece kibarca çarptım.. Arabadan iniyorum ve çarptığım arabaya doğru ilerledim ;

- Sen nasıl bir şöförsün , önün boşken böyle bir fren yapıyorsun !

Bayan sürücü olduğunu anladığım için daha usturuplu konuşuyorum , arabadan örtülü bir bayan iner (kara çarşaflı bile denebilir) , arabanın bu arada silgeçleri çalışıyordur , silgeçleri çalıştırarak yelpaze misali , kendisini 30 derece sıcaklıkta serinletmeye çalışıyordu sanırsam.. Eh ben de giysem bu sıcakta simsiyah çarşafları ben de böyle davranışlarda bulunabilirdim..

- Ben yapmadım , o araba yaptı alın plakasını , alın plakasını ..

Dediği araba yok olmuştur..

-Bu kadar geri kafalılık olur ! Vermeyin böyle bayanlara ehliyet ya , canımızdan olacağız bir gün .. (Hemen sosyal mesaj verdim .. :) Ah ben ..)

Kadın çirkefçe bana dönerek ;

- Sen neden sinirleniyorsun bakayim , senin bir evrakın mı eksik ? Önüme çıkan bayandı , asıl suçlu o , kaçtı gitti , sen bana vurdun arkadan , sen suçlusun , aaaa bayanlara suç atıyor , benim suçum yok senin suçun var .. bllellblelbllellbellblele.. Önüme çıktı diğer araba ona mı çarpsaydım..Sen bana çarptın sen suçlusun..bleblebele ..

- Aaa, yeter !

Sonra bayan ın eşi yanıma gelerek ;

- Önümüze geçen bayan ın suçu , bizim hanım ne yapacağını şaşırdı ona vurmamak için durdu.. Ama suç sen de arkadan vurdun ..
- Evet suç ben de ! Trafik durmasın , arabaları kenara alalım ..

Örtülü bayan birden araya girerek;

-Olmaz sen suçlusun polis çağıracağım ! Senin arabanda birşey yok o yüzden çekelim diyorsun..
-Hem suçlusun hem de dır dır ediyorsun bir sus ya!

Benim sinirlendiğimi anlayan adam eşini arabaya zorla sokar ..
Polis artık bakmıyor bu olaylara diyorum , anlamıyorlar .. Fotoğrafları çekelim , kaza tutanağına yazarız diyorum , anlamıyorlar..Kırk dakika polis beklettiler .. Polis , seyir halinde ; Fotoğraf çekin , sağa çekin arabaları .. Dedi ve gitti.. Alın size polis !

Kaza tutanağını doldurmaya başladım , buyrun siz haklısınız siz çizin dedim .. Kaza tutanağı eşler arasında , 5 dk boyunca ; sen çiz , hayır sen çiz olarak , elden ele dolaştı.. Ben hallederim dedim ve onların bilgileri dahil olmak ile birlikte tüm bilgileri yazdım ..Kazayı onlar kendine göre yorumladılar ,ben kendime göre yorumladım.. Kaza tutanağının yarısı bende yarısı onlarda kalacaktır.. Adam yarısını bana verdi , eve gideceğim için rahatlamaya çalışıyorum .. O sırada adamdan bir atak daha ;
-Değişelim bunları ?
-Neden ki ?
-Yazıları çıkmamış bunun , ben senin elindekini istiyorum..
-Aynı yere gidecektir zaten , gerek yok , iyi akşamlar , geçmiş olsun..
- Olmaz bana seninkini ver !
Sinirlenirim !
- Ya hem kılıbıksın , hem hatalısın , hem de gelmişin bana bunu ver diyorsun , akşam akşam bela mısın! Ne farkedecek !
- Ne farkedecekse ben de kalsın .
- Ya uyuzluk neden yapıyorsun , zaten sen verdin bana ..
- Ben onu istiyorum..

Nerden akşam akşam beni buldunuz diye yakınarak , fotokopisini çektiririm , çektirin gidin şimdi diyerek , onlara istediklerini veririm ..

Kazasız , belasız , örtülü beyinsız trafikler ..
Sağlıcakla..:)

2 adet insan laf söylemiş:

sizofren peri dedi ki...

geçmiş olsun yaa. karşındaki insan çok gıcııkmış yanlızzz

Darkstar dedi ki...

Teşekkür ederim , hiç sorma ya.. :)