Alkol ve Güzellik

Alkolün iyiliklerinden daha önce bahsetmiştim.. Şimdi aklıma daha farklı birşey geldi.. Alkolün , avon malzemelerinden insanları daha çok güzelleştirdiğine inanıyorum..:)

Herhangi bir cafeye gittiğim de , güzel kız vardır çirkin kız vardır.. Cafe de oturduğum süreç içerisin de güzelleşen kız yoktur , bu değişimi görmeyince üzülüyorum.. Fakat içkili mekanlara gittiğim de , yine çevrem de güzel kız ile çirkin kız vardır( İki güzel hiç olmuyor yanımda , hep bir çirkin olucak ..:) ) , fakat mekanda oturdukça , güzelleşen kızlar vardır.. İşte bu olay beni mutlu ediyor.. Kıştan çıkıp , bahara girmiş gibi oluyorum..:) Şöyle olaylar geldi başıma ;
- Canım , bu benim liseden arkadaşım Şirinay
- Merhaba ,(Ben de dolunay :) ) hoşgeldin
( Geçen iki saat içerisin de biralar votkalar içilmiştir , haha huhu gülmeler başlamıştır o anlarda gözüme birisi çarpar ..)
-Canımm , bu bizim masamızda takılan kız kim ,tanıyor muyuz?
-Ay tanıştırdım ya , gecenin başında..
-Şirinay olan kız bu mu?
-Evet
-Aman tanrım ,Şirinay eski sevgilim Hilal olmuş..:)

Burda güzelleşen ben miyim Şirinay mı .. Tabiki Şirinay ..:) Ben erkeğim güzelleşemem..:)

Sadece barda güzel olan kızlar biliyorum.. Bar a girince birden kıza bir güzellik geliyor .. Gökten parlak bir ışık iniyor kıza..Evet biliyorum Bar ın ışığıdır o , ama olsun Bar da güzel oluyor kız..:) Sonra bir arkadaşım geliyor ;
-Kanka şu kızı bana ayarlasana
-Oğlum bu kız da bug var
-Nasıl yani
- Kız ile dışarda görüşmezsin , barda güzel sadece , barda takılcaksan ayarlayım , ama dışarıda da görüşürüm dersen bana haber verme..:)
-Yok abi kalsın , sadece barda güzel olan kızlardanmış..

Bence bu tür kızların hepsi göz yanılgısı , David Copperfield salıyor bunları ortama ..:) Yanlışlıkla , gözümüze aldanıp bar ın dışına çıksak , sonra türlü türlü yalan uydur kıza..:)Ah David seni bir yakalarsam göstereceğim sana kaş göz yanılmasını..:)

Konu ile ilgili sen güzelsin şarkısını uygun gördüm , kusura bakmayın artık..:)(Varr! Zorr! Her akşam bir kaç kadeh atma şeklim var ! Haha )

Sağlıcakla..

Oturmaya mı geldik?


Cumartesi geceleri benim için önemlidir , haftanın bütün yorgunuluğunu atmak için dışarda eğlenebildiğim kadar eğlenirim , işsiz olduğum için artık hafta içi yorgunluğum olmuyor , fakat yine de alışkanlıktan ötürü , Cumartesi dışarı çıkabilitem yüksektir..

Geçtiğimiz hafta , Salı günü fasıl da , Perşembe günü karaoke de eğlendiğim için ..Cumartesine enerjim yoktu..Odamın içinde yorganım ile güreşirken , Ümit geldi , hemen içmeye başladık.. İçtikçe enerjim yerime geldi.. Kim nerede diye haberleri almaya başladık.. Sonra atladık arabaya alkolün bizi götürdüğü mekanlara gittik..:) İki kişi başladığımız gece , ilk mekanda 3 oldu , sonra diğer bir mekanda 6 oldu , sonrasını sayamadım , zaten saymaya çalışsam yanlış sayardım.. :) Kafam güzel olduğu için dans etmeye başladım..Bütün arkadaşlarımın yanından , yabancı bir kız aldı beni..Seksi danslar ettik..:) Yabancıların dans anlayışı böyle ama..:) Çifte telli oynucak halimiz yok turistlerimiz ile..:) Sonra turist kızımızın arkadaşları gidiyorlardı , fakat turist kızımız yanımda kalkmak istedi , o an biraz tırstım.. :) Başıma kalcak falan , aman..:)Sonra , ingilizce olarak ben birşeyler söyledim ve gitti , ne söylediysem artık..:)Yabancılar iyi insandan anlıyorlar , tatildeyken de turistler ile daha iyi anlaşıyorum.. :)Bizim türk kızlarımız anca uzaktan baksınlar..:) Göz kırpsınlar , gülümsesinler.. Bak turistlere iki dakikada tavlıyorlar..:) Yol yordam biliyorlar canım.:)

Bu sabah Aşk Tutulması isimli filmi izledim , ne güzel bir filmmiş..) Fenerbahçeli olarak memnun kaldım..:) Beşiktaşlı olsam yine memnun kalırdım , Galatasaraylı olmazdım bu ihtimali düşünmüyorum..Bu arada filmden çok şey beklemeyin , güzel dedim ama güzel olan tarafı Fenerbahçeli olmaları , bir de ben , aşk görünce mutlu olan bir insan olduğum için , hemen sevdim..:)

Canım ile görüştüm az önce , morali bozukmuş çaktım iki muhabbet kendine getirdim..:) Hafta sonu maceramı anlattım , bundan sonra o da gelicekmiş .:) Yolacağı bir kaç insan varmış ..Yanımdan uzaklaşması gereken insanlar uzaklaşsın , sonra uyarmadın demeyin..:)

Elleri görelim , Sağlıcakla :)

Büyümüşüm Farkında Olmadan

Dün yeni kalktığım zamanlarda , bir baktım annemin misafirleri geldi.. Annem odama gelip ; Şu ile bu teyzeler geldi , bir merhaba de bakalım seni görsünler dedi.. Şu ile Bu teyzeleri görmeyeli onbeş sene olmuş , bir de üstüne üstlük teyzelere görücüye çıkıyorum .:)

Odamdan çıktığım anda , sevinç naraları başladı ; Aaaaa laaavv yuuuu çok yakışıklı olmuşun , sokakta görsek tanıyamayız , çok değişmişin , gözlerin annene daha çok benzemiş , göbeğin babana çekmiş , kaşın amcana gibi muhabbetler başladı , sanki yeni doğmuş bebeğim, gazımı da çıkartsalar tam olucaktı..:) Ellerini öptüm sırası ile , bütün yaramazlıklarımı biliyor bu teyzeler o yüzden iyi davrandım.. Sonra başladılar anlatmaya yaramazlıklarımı ..Bu arada evde 5 yaşında bir çocuk var bakıp bakıp gülüyor bana , benimle çocukken , oynayan mahalle gencinin çocuğuymuş.. Mahallerinin gençleri sevimli olduğum için benimle kız tavlamaya giderlerdi..Köpek yavrusuyum sanki..:)Hemen çocuğu alıp ,kız tavlamaya gitmedim tabiki , bana yapıldığı gibi havada taklalar attırdım.. Öcümü aldım..:) Sonra çocukken evcilik oynarken öpüştüğüm kızın annesi başladı ; ay kızımı çağıracağım , gelsin görüşün , eskiden az oynamadınız , bizim evde fotoğraflarınız var , gelsin buraya görüşün(Buldu taş gibi çocuğu , hemen kızına yamamaya çalışcak tabiki:P ).. Ben serin kanlılıkla , başka zaman görüşürüz , ben zaten dışarı çıkacağım diyerek başımdan savdım.. Bir an gelcek diye korktum ama ..:) Sonra odama kaçtım..

Peşimden ufaklıkta geldi hemen , burası + 18 bir oda dedim..:) Anlamadı .. Koyu bir muhabbete başladık (İki tavla attık.:) );
- Kaç yaşındasın sen ?
-Babaanneme göre 5 , anneme göre 6
-Sen kaç yaşında hissediyorsun kendini
-Annemin söylediği doğrudur , altı diyelim
-Hangi şarkıyı daha çok seviyorsun
-Başkasa , arkadaşlarımız ile söylüyoruz bile
-Ben bilmiyorum , biraz söyler misin bana
-Başkasssa başkassssa aşkım başkassssa (Anladım ki , İsmail Yk bas gaza şarkısı)
Sonra çocuktan soğudum biraz ;p , eline verdim psp’yi başladı oynamaya .. Ardından canı sıkıldı , başka oyun yok mu dedi , ben 5 yaşındayken , kara kutu bulunca sabaha kadar oynuyordum , çocuk psp de need for speed oynarken sıkıldı..Bu çocukları anlamak zor..Sonra top oynadık beraber..:) Bir de kendimi sorumlu hissettim , küçükken benimle az oynamadı babası , ben de onun çocuğu ile oynadım ödeşmiş olduk..:)

Bu arada , geçen gün canım arkadaşım bize geldi..Facebookta arkadaşlarımızın resimlerine bakıp dedikodu yaparken , çok eskilerden birinin yüzü gözüme çarptı , ben de ekli değil , arkadaşım da ekli kendisi , beraber büyüdüğümüz için o da .. Girip fotoğraflarına baktım.. Bir albüm yapmış , ismi Başaran , sadece bir kişinin fotoğrafı var..Galiba başarmış kendisi..Ben daha başaramadım o başarmış , hem de Başaran ile başarmış..:)

Sağlıcakla..

Yaz Albümleri


Dergi almak için gittiğim D&R da dolaşırken , yeni çıkan albümlere de şöyle bir göz gezdireyim dediğim anda , evde kendimi ; Teoman , Redd ve Hande Yener in albümlerini dinlerken buldum..Yeni çıkan albümlere kolay kolay alışamam .. Ama zorla dinlerim alıştırırım kendimi..
Aralarında en sevdiğim Teoman ın albümünü dinlemeye başladım , Renkli Rüyalar Oteli albümünden sonra , bu albüm daha iyi geldi bana.. En güzel hikayem albümü tadında bir albüm olmuş..Dinledikçe seviyorum albümü.. Ama nerede o eski Teoman albümleri .. Yine de yazdığı şarkı sözleri ile beni mest etmesini bildi..Sadece söz yazsa bile kabul ederim ..) Albüm de ilk önce kulağıma çarpan şarkılar ; Ruhun Şarışın (Çok anlamlı olmuş:) ) , Çoban Yıldızı ( Duygu yoğunluğu yaşatıyor insana) , Yalnız Kalpler Sütunu ( Sözleri ile dikkatimi çekti..)..
Redd in bütün albümlerini severim , çok samimi gelirler bana.. Bu albüme pek ısınamadım fakat..Hala Aşk var mı ? Öperler , Falan Filan ,Sen Kendinde Ol Yeter , tadında bir parçaya rastlamadım henüz..Fakat umudumu yitirmedim .. Redd in kötü albüm yapacağına inanmıyorum.. Biliyorum biliyorum dinledikçe güzel parçalar keşfedebileceğim..
Hande Yener , Nasıl Delirdim ve Hipnoz albümleri ile Türkiyeye yeni bir tarz getirdi .. Beni de çok mutlu etti , kim ne derse desin , bu işte cidden başarılı Hande Yener .. Türkiye standartlarında en sevdiğim Popçu , Funkçı .. Ev partilerin de playlistlerin olmazsa olmazı..Hayrola albümünden de umutluyum ben..:)

Sağlıcakla..

İşsiz Adam

Kusura bakmayın çok yoğunum .. İşsiz adam ım ama , yoğunum.. Issız adam da böyleydi , hep yoğundu , düşünün ben de noktaları var bir de , çok daha fazla yoğunum.. Issız adam gibi plakçıda kız görüp peşinden koşmuyorum hemde..Kızlar benim peşimden koşuyor , işşiz adamım ben..:)

Dün akşam içiyordum , çoğu akşam olduğu gibi.. Devamlı içtiğimiz mekan da bu kez alakasız bir biçimde fasıl varmış .. Çok zaman geçmeden uyum sağladım , eller havada şarkılara eşlik ettim.. Rakının payı büyük.. :)Birden birisi ismimi seslenip sarıldı öptü , pek umursamadım , genellikle böyle çok insan oluyor , kafam güzelken tanışmışımdır ,bir ortamda beraber eğlenmişiktir diye düşündüm..Tanıyamadığım için biraz utandım.. Tanıyamadım seni de diyemiyorum , çok ayıp çünkü.. :)Ardından ‘’ liseden sonra ne yaptın?’’ diye bir soru yöneltince , anladım ki liseden arkadaşım , Anladımm ki anladımmm ki şarkısını söylüyordum o arada , çünkü işsiz adam benim..Neyse.. Şu okulu bitirdim şurda çalışıyordum , kriz nedeni ile ayrıldım , öylesine işsiz adam olarak takılıyorum dediğim zaman , benim senin gibi bir adama ihtiyacım var dedi , o an düşündüm benim gibi adamı , rakı içiyor , devamlı gülüyor , arkadaşları ile muhabbet ediyor , haha huhu seslerim ileherkesi rahatsız eden bir insan gördüm.. Ama benim gibi adama ihtiyaçı var , ilginç .:)Ne iş yapıyorsun dedim , BES ile ilgili dedi , yarın 14 de buluşalım şu an eğlencen bozulmasın dedi ..

Bu gün buluştuk;
Yeni aşıklar gibi , bir bankanın önünde buluştuk , sonra konuşmaya gittik.. .Bireysel emeklilik sisteminden bahsetti , müşteriyi nasıl kandırcağımızı anlattı , tabiki o böyle dile getirmiyor ama ben öyle anlıyorum..) Sonra kazancımı ortaya çıkardı .. 6 ay sonra falan eğer şunları yaparsan , 45 bin civarı aylığın olucak dedi..Komik geldi güldüm.. Devamlı takım elbise ile dolaşcaksın dedi , yine güldüm , ben large insanım dedim.. Saçların kesilcek falan dedi , o sırada terbiyesizlik yapma dedim..:)45 bin ile beni kandırabileceğini mi sandın ..Ben 45 bin sana vereyim saçlarını uzat demedim ama diyebilirdim ..:) Ben işi hiç sevmedim, böyle bir iş mi olur , 45bin aylıkmış yok daha neler.. O kadar aylığım olsa , ben kafayı yer bireysel emekliyen bir insan olurum.. Emeklerken biri üzerime basar ölür giderim.. Öldürmeye çalıştı beni resmen..:)Dört saat süren bir iş görüşmesinden sonra ben seni ararım diyerek ayrıldım.. haha Hep bana mı diyecekler biz sizi ararız.. Al işte ben de seni aramayacağım , duyguların ile oynadım , haberin yok.. 2 Sene sonra arayacağım o arkadaşı ama , ne oldu 45bin aylık alabildin mi diyeceğim .. haha :)

Neyse işte işsiz adam olmaya devam ediyorum.. Bu durum beni hüzünlendirmiyor zaten.. Yaz sezonu geliyor , Bodrum veya Kuşadasına giderim kapağı bir yere atarım ..Atamazsam , daha az yer daha az içerim .. Kendine gel gribal kriz , 2 ay içinde beni yataklara düşürdün , öğlene kadar uyuyorum sayende..:) Patronuma yazdığım İşsiz adam adlı şarkının sözlerini yayınlayım size ;

İşçin olunca bilmedin mi
Yeni işler bağlayınca gülmedin mi
Maaş bodrosunda hasret var ayrılık var demedim mi
Anlamazdın anlamazdın
O kadar para da kazandın
Hani sen maaşları kesen kalpsiz patronlardan olamazdın
Dilerim ki mutlu ol patronum
Ben olmasam bile asgari ücrete çalışacak bir sürü insan var
Günahım boynunda , ödenmeyen bir ekstre bıraktın arkanda
İşsiz kaldım sanma
İşsizlik geçer zamanla
Çalışmamaya tövbe demem ben
Görürsün ben de patron olunca

Sağlıcakla..

Pantolondan Hikaye

İzleyeceğim filmler arasında dolaşırken , The Sisterhood of the Traveling Pants ı gördüm.. Biraz duygusal mı kaçar diye düşünürken izlemeye başladım(Bu günlerde duygusal durumumdan arınmak istiyorum da )..

Filmin konusu şöyleydi ; Dört yakın kız arkadaş , yaz tatili nedeniyle birbirlerinden ayrılmak zorundadırlar , çıktıkları alışverişte kızların hepsinin içine girebildiği bir pantolon bulurlar .. Farklı fiziklere sahip oldukları için , pantolonun büyülü olduğuna inanan kızlarımız , pantolon ile ilgili kararlar alırlar.. Her hafta birinde kalıcak olan büyülü olduğuna inandıkları bu pantolon , sürüklenip dururken , bizde 4 farklı hikaye yaşıyoruz..

Tibby ( Amber Tamblyn) olan kızımız , yaz tatilinde alışveriş merkezinde çalışmaktadır , kargosunu getiren küçük kız ile arasında değişik bir bağ olucaktır .. Lena(Alexis Bledel) ise , yunanistana akrabalarını ziyarete gider , burada daha önce hep durduğu duygularını açığa çıkaracak birisi ile karşılaşır .. Carmen(America Ferrera) , ayrı olduğu babasının ziyaretine gider ve umduğu gibi karışılanmaz..Bridget ( Blake Lively , Ah Blake vah Blake diyerekten Gossip Girlden hatırladığımız Blake :) ), futbol ile ilgili yaz kampına gider , orada antrenör olan çocuğa aşık olur.. Blake den başka ne beklenir ki zaten.. :p

Her kızın hikayesinden , hayatımda parçalar bulduğum film , arkadaşlığı güzel bir şekilde işlemiş .. Bu arada Lena gibi bir yaz geçirmek istiyorum ben..Önüme koyduğum duvarları artık kaldırmak istiyorum .. Bunu yapmamı sağlayacak birisi çıkar herhalde ,ayrıca benimde pantolonlarım var , içine diğer arkadaşlarım giremiyor veya içinde kayboluyor olabilir .. Ama pantolonlarım onlara uymuyor diye arkadaşlıklarımı kesmiyorum..:) Ama bu yaz , unisex beyaz dar esnek paçalı don alacağım , bütün arkadaşlarım ile sıra ile giyeceğim , o kızların hepsinin içine girebildiği büyülü pantolonu varsa , bizim de hepimizin içine girebildiği büyülü beyaz paçalı donumuz olucak.. Şu ada bakın bir kere ; Büyülü beyaz paçalı don ..:)İsminde davet var ..:) Böylelikle yazımız süper geçicek .. Heyt be iyi ki Türküz ..)

Sağlıcakla..

& Me

Havaların günden güne güzelleşmesi ile değil , iliklerime kadar hissettiğim duygusallığımın ortaya çıkması ile yazın geldiğini hissediyorum.. Yaz gelirken korkuyorum çünkü , hayatımın en önemli hadiseleri hep yazın oldu... Bu yüzden bu yaz , ne gibi süprizlerle karşılaşacağım diye merak içindeyim..

Az önce Marley & Me filmini izliyordum , filmi izlerken duygudan duyguya atladım , o kadar çok duygular arasında geçiş yaptım ki , filmin sonunda ağlıyordum.. Bu kadar kurcalarsam duygularımı bozacağımı biliyordum , ama elimde değil , hala yaramaz bir çocuğum..

Küçükken evlilik denildiği zaman , aklımda hep kız isteme sahnesi canlanırdı.. O kahveyi getiren kız ; lise yıllarıma kadar hep değişiyordu , kimle evcilik oynasam kahveyi o getiriyordu.. :) Lise yıllarımda , yaz aşkı olarak nitelendirdiğim birisi aldı o kahveyi bırakmadı.. Üniversite yıllarıma girdiğim an da yaz kış aşkı olmuştu..Durum ciddileşince hayal kuramadım bir süre .. Sonra hayal ,gerçeğe yaklaşırken , yine hayalim de kahveyi suratımın ortasına atarak o hayalimin , fincanın içindeki bir fal olduğunu anlamamı sağladı ve o da gitti.. Şimdilerde düşünüyorum da, hiç bir insan kahveyi getirmiyor ,durum o kadar vahim ki , annem getiriyor kahveyi , arkadaşlarım getiriyor.. :)Kız istemesinde yanımda olucak ne kadar insan varsa , hepsi teker teker bana kahve getiriyor.. Evlilik denildiği zaman aklıma gelen hayalimin içine ettin(iz) .. :)

Ben Marley & Me den bahsediyorum sanırsam.. Hayalini bile kuramadığım bir evlilik izlediğim için , evlilik konusuna girmişim yanlışlıkla.. Film beni çok etkiledi , Babam & Oğlum izlemiş gibi ağladım..Bundan sonra film isminin arasında ‘’ ve ‘’ görürsem o filmden korkacağım..

The Gathering den bir parça paylaşarak yazımı bitireyim..

Sağlıcakla..

Acı Tv

Televizyon programlarında ağlayan insanlar sinirlerimi bozuyor artık..Bu tv programları ; insanlar hoş vakit geçirsin , eğlensin , bilgilendirilsin diye yapılmıyor mu ? Bu ne biçim iş böyle , ağlayan ağlayana.. İnsanızdır duygusalızdır ağlarız, fakat bundan para kazanma gayesini çözemiyorum.. Ne kadar acıklıysan o kadar çok reyting geldiği için , ağlayan insana da o kadar çok yardım ediyorlar ..

Hamdi bey ağladığınız için 85.000 teklifte bulundu .. Üzüntüden bayılırsanız , 100.000 teklif edebilir ..

Bu kadar çok ağladığınız için , size 5 kişi izdivaç teklifinde bulundu , hadi gene iyisiniz.. Durun ama artık , ağlamayın efendim .. ‘’Evleri arabaları varsa ağlamayacağım..’’

Bu gün stüdyomuzda , kardeşi öldürülen , kızı kaçırılan , tecavüze uğrayan konuklarımız var ,reklamlardan sonra devam edeceğiz..

Ben onun mercimek çorbasını beğenmiştim , o benim özel kremalı yağlı tuzlu baharatlı ezogelin çorbamı beğenmedi , ühühü ..

Ama , küçük Emrah ile başladı bu furya .. :) Bütün acıların hepsini bir arada yaşayan Emrah çok sevildi , üzerine Küçük Onur , Küçük İbo çıktı , hangisi daha acılı diye düşünürken.. Artık hangi tv programı daha acılı diye düşünür oldum..:)

Doğan grubu ve Çukurova grubuna mail atacağım , Acı Tv kanalını çıkarın , bütün gün izleyip , ağlayalım rahatlayım diyeceğim..:)

Sağlıcakla ..

İyi Ki Var

Yaklaşık bir haftadır alkol almadım , kendimle gurur duymuyorum ama..:)Alkol almakta sakınca görmüyorum , sigara içen insan ; sigarada ne kadar sakınca görüyorsa benimki de o kadar..

Alkol beni en iyi teselli eden dostumdur.. Hayatımın en kötü günlerinde hep alkol vardı.. O yüzden , kötü günlerimde yanımda olan birini , iyi günlerim de bırakmıyorum.. Kötü gün dostu değilim ben Alkol ..:)Alkol bu duruma ne kadar seviniyor ne kadar üzülüyor umurum değil ..

Alkol alıp sızmıyorum , alkol alıp kendimi bilmemezlik yapmıyorum , alkol alıp kimseye rahatsızlık vermiyorum , alkol alıp olay çıkarmıyorum.. Sabah kalktığımda dün gece alkol aldığım için pişman olmuyorum , birşeyler yapıp alkolün arkasına sığınmıyorum, yanında duruyorum..:) Fakat alkol alıp mantıksız hareketler yapabiliyorum ama ; ‘’Bu gece yazlığa gidip orda kalalım’’ diyorum , kıçımızın donacağını düşünemiyorum ama.. ‘’Bu mekan beni sıktı , şu mekana geçelim’’ diyorum , yarın sabah parasız uyanacağımı tahmin etmiyorum ..Herzaman karşılaştığım , konuşmaktan kaçındığım birisi , birden çekici gelmeye başlıyor.. :)

Alkol alınca dinlediğim müzikleri pek umursamıyorum hepsi güzel geliyor , ellerim havada ‘’ Hoşgeldin yaaar yüreğime , haydi liliilililiilili ‘’ yaptığımı hatırlıyorum .. İlginç dans figürleri bulup dans ediyorum..Alkol alıp kızlarla kesişiyorum (bu hoşuma gidiyor ),yanıma gelirlerse tersliyorum , ne kadar salağım..:)

Alkol bütün kötü günlerin anası , bütün iyi günlerin çulsuz sevgilisidir , cebimde para bırakmıyor yahu..:)

Şu sıralar , rakı masasında sabahlara kadar muhabbet edesim var.. Havalar biraz daha ısınsın , Arap Şükrüyü ziyaret ederiz.. :)

Anlamlı bir şarkı ile yazımı bitiriyorum..:)

Sağlıcakla..

''Mim''ikliğim

Hayalbemol , çocukluğumun anılarını anlatmamı isteyen sorular paslamış ama iyi mi yapmış kötü mü yapmış bilmiyorum.. :)
Hayalbemol demiş ki ;

‘’Anlatın bana bakıyım neler yaptınız siz çocukken , haylaz mıydınız?Durgun muydunuz?Sümüklü müydünüz ? Oyunbozan mıydınız? Gıcık mıydınız? Hileci miydiniz?’’

Çocukken çoğu arkadaşım hep kızdı , yine öyle sanırsam.. :)

Çocukken evcilik oynamaya bayılırdım ; Bir gün yan komşumuzun bahçesinde , komşu kızı ile evcilik oynuyoruz , ellerimizde octopuslarımız var ( İsmini tam hatırlamıyorum salladım , sıkınca bir tarafından su fışkırtan plastik oyuncak , o zamanlar çok modaydı ). Komşu kızının bu sözü ile olaylar değişik gelişir ;

- Şimdi bu kuru kafa olan octopus beni zehirlemiş biliyor musun?
- Hadi arıları kovalayalım ?
- Ama ben zehirliyim kovalayamam , ölebilirim ben..
- Sana bahçedeki çiçeklerden ,taştan , topraktan bir iksir içireyim iyileş olur mu?
- Hayır , o beni iyileştiremez , iyileşmek için tek çözüm beni öpmekmiş ..

Bu söz ile kafamda şimşekler çakar , bayılcak duruma gelirim ama haylazlığımdan birşey kaybetmeyerek;

- O zaman hemen öpeyim seni :) mucu !
- Hayır yanağımdan olmaz , dudağımdan öpmen lazım!
- Yalan Rüzgarı dizisindeki gibi mi?
- Hıı hıı evet ..
- Sonra biz öpüşmeye başlarız , muju ucu vucu cuk muk..

Öpüşmeye devam ederken , komşu kızının amcası gelir , biz kendimizi kaptırdığımız için göremiyoruz..:)
Sonra amcası bizi görünce , biraz kızarak , bir daha bunu yapmamamızı söyler ve bir daha yapmayız..Zaten o günden sonra öpüşürken hep korkmuşumdur .:)

Çocukken , eve devamlı yara bere içinde gelirdim , annem yara bere görmeyince , iç kanamam var mı diye merak ederdi :)

Çocukken hemen 2 tekerlekli bisiklet kullanmayı öğrenmiştim , 5 yaşında mahallenin gençleri ile yarışır olmuştum.. Tabiki biraz dikkatsiz olduğum için devamlı kaza yapıyordum ve bisikletimi bozuyordum.. Babam ceza veriyordu , yine bir ceza ertesi ;
Bisikletim ile ben kavuşuyorum , annem bisikletimi dışarı çıkarmış , ben sevinçten uçuyorum .. ‘’Anne söz veriyorum yavaş kullacağım’’ diyorum..Annem ‘’Bak izliyorum seni buradan lütfen yavaş ol’’ , bu sırada annemin arkadaşları ve mahalle gençleride beni izliyor , herkes yavaş kullanmamı istiyor .. ‘’Tamaaaam yavaş kullancam ‘’diye bağrıyorum.. :) Ardından atlıyorum bisikletime sürmeye başlıyorum , ellerimi bırakıyorum , annemlere dönüp el sallıyorum veee annemlere dönüp el sallarken önüme gelen direği görmüyorum ve bir güzel direğe çarpıyorum ..:) Herkesin , başıma toplanması ile .. ‘’ Bisikletime birşey olmuş mu’’ diyorum ben !

Çocukken hiperaktif olduğum için , annem doktorlara götürüyordu ! :(

Çocukken cama çıkıp , ay dede ay dede senin evin nerede ? Şarkısını söylüyordum.. (Duygulandım biraz, özürdilerim..)

Çocukken her türlü , cilli , taso , ortada sıçan , gol atan kaleye ,kutu kutu pense , renkli istop , ip atlama , sek sek gibi oyunları oynayıp sosyalleştim..:)

Çocukken ısırma hastalığım vardı , ısırırdım affetmezdim..

Çocukken, büyükler ile daha çok takılırdım , öğrettikleri ayıp kelimeleri anneme ve babama sorardım .. :)

Çocukken çok tatlı olduğum için , her gören sevmeye gelirdi , şimdi gelmiyorlar , hala tatlı sayılırım oysaki .. :)

Çocukken annem yetenekli olduğuma inandığı için tiyatroya zorla götürmeye kalktı fakat , işim olmaz benim diyip kaçtım !Toprak arsaya arkadaşlarla çukur kazıp , içine su doldurup , üzerini çimlerle örtüp birilerinin bu çukura düşmesini bekledim , düşen oldukça eğlendim..)

Çoçukken diye başlayabileceğim o kadar çok anlatacağım anım var ki , burada bırakayım ..
Bu konu ile ilgili ; Bodrum Sibel , кıямızıℓı ve Elly mimlendiniz .. :)

Sağlıcakla..