Kuku Kuku Pense

Günlerden hangi gün diye sormadığım ve umurumda olmadığı günün tekinde ; Yine evde takılmaca olarak geçiriyorum .. Geçen hafta yakalandığım soğuk algınlığı , hala algınlığnı bana sürdürmekte ..İkimizden biri çok alıngan..

Artık erkenden kalkmıyorum , 12 de uyanabiliyorum , sevinçliyim sanırsam bu yüzden..İşim yoksa zevkini çıkaracağım..Evde olunca odam daha çok dağılıyor .. Tabaklar fincanlar beni yalnız bırakmıyor, her derdimde yanımdalar sağolsunlar .. Bazıları gibi değil..

Role Models filmini izledim , açık söylemek gerekirse , diyalogların hiç biri komik değildi , fakat insanı mutlu edici bir havası var .. Film bittiğinde mutluydum.. Role Models bana yetti yani.. Türk sinemasına gireyim dedim azıcık , Three Monkeys den sonra insanın başka bir yerli yapımı birşeyler izlemesi gelmiyordu ama, böyle olmaz diyip , ‘’Destere’’ izlemeye başladım , Gürcan Yurt ve Peker Açıkalın için tabiki .. Kötü eleştirilerde bulunmak istemiyorum , hoştu güzeldi diyemiyorum , trakya ağzı ile izleyici güldürülmeye çalışılmış..Başarılı olunamamış , ah Gürcan , ne gerek vardı böyle bir şey yazmana !

Şu sıralar televizyonda yeni şeyler keşfediyorum Acun ile kuku açtırma programı var , çok başarılı bence .. ‘’ Benim kukumdan büyük çıkıcak hissediyorum ‘’ , ‘’ Benim kukumda küçük var ‘’ diyalogları ile beni güldürüyor .. Kuku kuku pense elmayı yese arkadaşım Acun arkasını dönse ..Sağlıcakla..

81. Oscar Ödülleri

Ne güzel bir sabahlamaydı , bir kaç ödül hariç bütün istediklerim oldu.. 81. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu , alınan ödülleri sırasıyla yazıyorum ;

En iyi yardımcı kadın oyuncu:
Penelope Cruz - Vicky Cristina Barcelona

En iyi özgün senaryo:
Dustin Lance Black - Milk

En iyi uyarlama senaryo:
Simon Beaufoy -Slumdog Millionaire

En iyi animasyon:
Wall-e

En iyi kısa animasyon:
La Maison en Petits Cubes

En iyi sanat yönetmenliği:
The Curious Case Of Benjamin Button

En iyi kostüm tasarımı:
The Duchess

En iyi makyaj:
Greg Cannom -The Curious Case Of Benjamin Button

En iyi görüntü yönetmenliği:
Slumdog Millionaire

En iyi kısa metrajlı film:
Spielzeugland -Toyland

En iyi yardımcı erkek oyuncu:
Heath Ledger -The Dark Knight

En iyi belgesel:
Man On Wire

En iyi kısa metrajlı belgesel:
Smile Pinky

En iyi görsel efekt:
The Curious Case Of Benjamin Button

En iyi ses kurgusu:
The Dark Knight

En iyi ses miksajı:
Slumdog Millionaire

En iyi kurgu:
Slumdog Millionaire

Onur ödülü:
Jerry Lewis

En iyi film müziği:
Slumdog Millionaire

En iyi orijinal şarkı:
Jai Ho -Slumdog Millionaire

En iyi yabancı film:
Departures -Japonya

En iyi yönetmen:
Danny Boyle -Slumdog Millionaire

En iyi kadın oyuncu:
Kate Winslet -The Reader

En iyi erkek oyuncu:
Sean Penn -Milk

En iyi film:
Slumdog Millionaire


Oscarlar böyleydi , The Curious Case of Benjamin Button ile Slumdog Millionaire arasında bir çekişme olmadı , Slumdog Millionaire rahat bir şekilde en iyi ödülleri topladı .. Geceye damgası vuran diğer bir film , tabiki Sean Penn in mükemmel oyunculuğuna şahit olduğumuz Milk ve Milk in senaristi Dustin Lance Black , öyle bir konuşma yaptı ki , gecenin en güzel teşekkür konuşmasıydı..

Ödüller beni şaşırtmadı , Angelina ve Brad çiftinden korkuyordum , onlar evlerine elleri boş dönünce benim canım Kateciğim ve Sean ödülleri aldı , sabah sabah seviçten zıpladım..

Vicky Christina Barcelona filmi ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alan Penelope Cruz , biraz şaşırttı .. Ama yine 2008 de yaptığı Elegy filminde göstediği performansını beğenmiştim, zaten bunca sene bir sürü iş yaptı , ödülü aldığı iyi oldu..

Ntv de oscar öncesi programda , sinirimi bozan bir konu oldu , Nurgül Adaçay veya Ezogelin ne bilim işte , yurdumuzda oyuncu yokluğundan kendini bir anda birşey sanması ve bu cesaret ile dün akşam Kate e atıp tuttu , yok efendim çok kasmış kendini , oyunculuğunuda beğenmem zaten , çok soğuk geliyor bana falan feşmekan sözler söyleyip , ne kadar sinemadan anladığını yine belli etmiştir , neyse efendim Kate zaten ödülü aldı , Nurgül e kapakta oldu bu!

Sevgili Mickey Rourke ‘ın en iyi erkek oyuncu ödülünü alamayacağını biliyordum ama, yine de Sean Penn kadar başarılı bir performans sergilemiştir , The Wrestler filmi gönlümde oscarı almıştır zaten..
Image Hosted by ImageShack.us

Kırmızı Halı olayında , Natalie Portman giydiği kıyafet ve doğallığı ile kırmızı halının en iyisiydi bence.. Hala aklımda kalmış yazayım ne olucak ki diyip yazdım..

Sağlıcakla..

Direkten DöndümMüzik dinleyip , dans edip , arkadaşlarla görüşmek mahayetinde çıktığım bir Cumartesi gecesi eğlencesi , çok kötü bir şekilde sonuçlandı.. Neyse bana ders olsun bu , öyle pek tanımadığım insanlarla eğlenmek falan yok bana..
Arasıra tanıdığım insanları bile tanımadığımı farkediyorum , bunca yıl koynumda yılan beslemişim atasözünü söyleyen atayı bulup öpesim geliyor.. Yanlış insanlarla geçen bunca yıla mı acıyayım? Hayır hayır , ders olsun..
Eskiden Pazar günlerinin ben de farklı bir önemi vardı , bütün gün jelibon yiyip , film izlemek için can atardım , artık her günüm Pazar gibi , ama jelibonlar alıp kendimi şımartcak ruh halim yok..
Şu sıralar kendimden korktuğumdan , dram izleyemiyorum sanırsam , dün Sex Drive izledim .. Pek hoşuma gitmedi , çok olağan konu , çok olağan diyaloglar artı bir esprisi olmayan bir filmdi , ergenliği hala yaşayan kısım filmi beğenecektir.. Bu arada filmin baş rol oyuncusu (çocuğu) Josh Zuckerman , filmi zorla izlettiren bir soyada sahip , nasıl bir soydan geliyor merak ettim.. Josh Zuckerman ama , hala bekaretini vermek için onca yol gidiyor , onda da .. Neyse söylemeyim , ne biçim Zuckermansın sen !
Komedi boğazıma takıldığı için bu gün bir komedi film i daha izleyeceğim , Amerikan Pastasından tanıdığımız(Aslında bir çok yerden tanıyoruz ben ilk tanıdığımız yeri söyleyim dedim) , Steve Stifler yani Seann Scott abimizin Role Models ismindeki filmini izleyip biraz olsun kendimde yalandan olmayan tebessüm yaratmak istiyorum..
Sağlıcakla..Yes Man

Image Hosted by ImageShack.us


Yes Man filmini izledikten sonra , ne kadar çok evet dediğimin farkına vardım..Mutlu olmak için herşeye varım gibilerinden yaklaşıp , kimseleri kırmadan yaşamak mümkün mü?

Kapı çalar ve gelen komşumdur ..

-Müsait misin ?

-Evet Cengiz amcacım , nasılsın?

-İyi değilim , uydu kanallarım silindi , televizyon izleyemiyorum , gelip bakar mısın?

Cengiz amcaya normal anten kanalları bile fazla , uyduda ki kanallarını ne yapıcak diye düşünürken..

-Tabiki , gelip bir bakayım..

Receivercı veya ona benzer bir şey olmadığımdan , yaklaşık bir saat uğraşarak bulurum kanalları , ve iznini isterim..

-Ben bunları böyle izleyemem , şunları sıraya koyar mısın?

-İçtima da alayım istersen ?

-Yok oğlum sıraya koy yeter , trt 1 bire basınca çıksın , trt 2 ikiye basınca , tv5 5 e basınca , tv8 8 e basınca ...

20 25 kanalı istediği sıraya koyduktan sonra , bu kanalların hepsinin normal apartman antenimizde olduğunu farkederek sinirim biraz daha bozuldu..Yaklaşık 2 saat süren komşuluk görevim bitince evime gittim rahatladım..15 dakika sonra alacaklı gibi kapıma gelen sevgili komşum Cengiz Amca, bu kez ..

-Fox tv yok gelip baksana!

Artık rica etmekte yok , çünkü Cengiz Amcanın evine gire çıka , samimiyetten ‘’baksana’’..

-Şimdi dışarı çıkacağım , başka zaman bakarım Cengiz Amcacım..

diyerek , başımdan savmayı başardım,ama kötü mü yaptım , tekrar evet deseydim gidip baksaydım , daha iyi bir insan mı olucaktım ..Bilemiyorum..

İnsanoğlu doyumsuz , ne kadar evet dersen de evet duymak isteyeceği bir çok soru ile karşımıza yine gelicektirler..

İzleyin bu filmi izlerken biraz daha düşünün , evet mi ? Hayır mı?

Sağlıcakla..


Neredeyiz?Uzun zamandır bir şey yazmadığımızı farkettim , zaten bunun böyle olacağı belliydi..''Abi biz yazsak yazsak 1 - 2 ay yazarız sonra sıkılırız.'' sözlerimi hatırlarım ve hatırlatırım ..

Zoot ile artık eskisi gibi görüşemiyoruz , geçen ayların ardından değişen hayatlar , hayatlarımıza giren yeni insanlar bizi birbirimize eskisi gibi bırakmıyor , biz de zorlamıyoruz kendimizi , tembelleştik diyelim , birbirimizden sıkılmıştık demiyelim..

Geçen zaman zarfından bahsetmeyeceğim , iyi değildi kötü demenin bir manası yok .. ''Neler oldu neler oldu'' diyerek koşa koşa komşuma geçip anlatmak isterim ama ..

İşten ayrılmamım 17. gününe girerken , kumandanın nerelerde olduğunu bile bilmediğim televizyonum ile artık çok sıkı fıkıyız .. Yabancı Gelin yarışması başlamış , nerede eski biri bizi gözetliyorlar , kaynanaların kaynanası Semra Hanımlar , sabah ın yumuşak Aydın ı .. Semra Hanım ı görüyorum ama arada , bir evlendirme programına başlamış , bence çokta güzel olmuş , keşke ana haber bültenlerimizide , Semra Hanım sunsa .. Ntv de , izlenmeye değer sevgili Okan Bayülgen in sunumu ile Sade Vatandaş programı var , ooooh bee dedirtiyor insana..Gayet Sade bir vatandaş olmuşum , haberim yok..

Şu sıralar o kadar boş vaktim olmasına rağmen film bile izleyemiyorum , en son Revolutionary Road ve The Reader i izledim .. Ah Kate Vah Kate diye diye izledim hemde.. Rome dizisi bitsin hemen filmlere döneceğim ..

Sağlıcakla..